: تازگیا خبری براساس اینکه با یه رژیم غذایی مناسب میشه رنگ چشم رو عوض کرد در بین مردم پخش شده،اما واقعاً تغییر رنگ چشم با رژیم غذایی صحت داره؟یا دروغه؟این خبر در فضای مجازی به منتشر کردن رسیده و دلیل علمی واسه اون وجود نداره.در ادامه در این مورد بیشتر اطلاعات بیشتری بدست میارید.

بعضی از صفحه ها یا کانالای مجازی واسه جذب مخاطب بیشتر مبادرت به تبلیغات گسترده می کنن طوریکه گاه واسه جذب مخاطبان بیشتر، مسائل غیر علمی رو تبلیغ می کنن که حتی ممکنه سلامت افراد رو به خطر بندازه.

به نقل از اونا، تازگیا پیام تبلیغی با عنوان «تغییر رنگ چشم با رژیم غذایی» در فضاهای مجازی منتشر شده. این پیام مدعی اون هستش که با پیروی از یه برنامه غذایی ساده طی دو ماه میشه رنگ چشم رو به رنگ دلخواه آبی، سبز، عسلی و مشی عوض کرد.

دکتر رضا زارعی، فوق تخصص قرنیه و گلوکوم در این باره میگه: اینجور ادعایی مبنای علمی نداره.

ایشون با بیان اینکه خیلی از تبلیغاتی که در فضای مجازی منتشر می شه، غیر علمیه، اعلام کرد: رنگدانهای چشم در لایه مشیمه ثبت شده و اصلا قابل برداشت نیس و نوع تغذیه هم نمی تونه تاثیری در اون داشته باشه.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به تاثیر بعضی بیماریا در رنگ چشم، گفت: رنگ چشم ممکنه طی بعضی بیماریا مانند دچار شدن به التهاب کمی تیره تر شه.

زارعی تنها راه تغییر رنگ چشم رو جراحی زیبایی دونست و اضافه کرد: تازگیا با در نظر گرفتن خطرات و مشکلات جراحی تغییر رنگ چشم، این روش هم کهنه و بی اعتبار شده.

در ادامه، دکتر خدیجه رحمانی، متخصص تغذیه و رژیم غذایی هم با بیان اینکه تغذیه هیچ تاثیری روی تغییر رنگ چشم نداره، گفت: تغییر رنگ چشم به کمک رژیم غذایی هیچ مبنای علمی نداره.

ایشون درباره تاثیر تغذیه مادران باردار در تعیین رنگ چشم نوزادان هم اضافه کرد: تعذیه سالم در بارداری فقط در تولد نوزاد سالم کمک می کنه.

منبع :

جمع آوری به وسیله بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت