: واقعا زندگی مجری سالم تره؟ 

بسیاری عقیده بر این دارن که زندگی در دوران مجردی واقعا تندرست هست و افراد خیالشون از واسه همۀ چیز آسون و راحت هست. دکتر بلا دپائولو روان شناس دانشگاه کالیفرنیا در سن ۶۳ سالگی هنوز مجرد هست. اون میگه: هیچوقت نمی خوام ازدواج کنم و در زندگی مجردی همه وقت خوشحال هستم.

دکتر دپائولو زندگی مجردهای زیادی رو مورد مطالعه قرار داده هست و در تحقیقاتش بعد از یه دهه به این نتیجه رسیده هست که مجرد بودن فواید بیشماری داره هم از دید روانی و هم از دید جسمی.به قول دپائولو این یقین که مجردها بدبخت، تنها و بدون عشق هستن و هیچ چیزی به جز متاهل شدن تو ذهن ندارن افسانه ای بیش نیس.

اون در سال ۲۰۱۶ تحقیقات زیادی که در پایه زندگی مجردی و متاهلی شده بود رو مورد مطالعه قرار داد و به این نتیجه رسید که فقط تحقیقات اون نیستن که میگن مجرد بودن فواید سلامتی بیشماری داره. این مطلب رو بخونین تا از تموم فواید مجرد بودن باخبر شید.

امتحان سلامتی مجردها و متاهلا

مجردها روابط اجتماعی قوی تری نسبت به متاهلا دارن.در سال ۲۰۱۵ محققان علوم اجتماعی فرق بین متاهلا و مجردها در مورد رفقا، آشنایان و همسایه ها رو مورد مطالعه قرار دادن و به این نتیجه رسیدن که مجردها نه فقط به شبکه های مجازی بیشتر دسترسی دارن

بلکه نسبت به متاهلا تمایل بیشتری به کمک کردن و کمک خواستن از مردم دارن. پس نتیجه می گیریم مجرد بودن روابط اجتماعی رو هم در زنان و هم در مردان زیاد می کنه.

مجردها از تناسب اندام بهتری بهره مند هستن

پس از آماری که از ۱۳۰۰۰ زن ومردبین سنین ۱۸ تا ۶۴ سال گرفته شد به این نتیجه رسیدن آدمایی که مجرد هستن و هیچوقت ازدواج نکرده ان در امتحان با متاهلا هر هفته مرتب ورزش میکنن. در مطلب ای در مجله علوم اجتماعی و پزشکی شاخص توده بدن۴۵۰۰ نفر مورد امتحان قرار گرفته شده

و به این نتیجه رسیدن که زنان و مردان مجرد شاخص توده بدن پایین تری نسبت به زنان و مردان متاهل دارن. به طور میانگین زوجای متاهل ۳ گیلوگرم نسبت به مجردها سنگین تر هستن.

مجردها بیشتر به رشد شخصی می رسن

در سال ۱۹۹۸ در تحقیقی که امتحان ای بین مجردها و متاهلا انجام دادن به این نتیجه رسیدن مجردها نسبت به متاهلا بیشتر به رشد شخصی میرسن.

مجردها بعد از ازدواج بخشندگی کمتری دارن

  دکتر بلا دپائولو بعد از تحقیقاتی که در این پایه انجام داده به این نتیجه رسیده هست که مجردها نسبت به متاهلا بیشتر آماده هستن کمک مالی به آشنایان خود بکنن.

مجردها بیشتر از متاهلا از لحظات تنهایی لذت میبرن

بعضی وقتا تنهایی فواید زیادی واسه سلامت ذهن داره و باعث رشد خلاقیت و سازندگی می شه. لحظات تنهایی کلیدی واسه شناخت بهتر خودتونه.

.

منبع : parsnaz.ir

جمع آوری به وسیله بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت

  • مطالب در رابطه