این که می گن شلغم در درمان سرماخوردگی موثره صحت داره؟ جواب این سوال رو از زبون دکتر سیدرضا رضایی دریا بغل دستی، دکتر و متخصص طب سنتی بخونین …

واقعا شلغم در درمان سرماخوردگی موثره ؟

شلغم

دکتر رضایی با اشاره به این که شلغم یه آنتی بیوتیک طبیعی است و می تونه مقاومت بدن رو در برابر بیماریای ویروسی و عفونی بالا ببره، میگه: شلغم ترکیبات میکروب کش وضدعفونی کننده داره و دلیل درمون علائم زکام و سرماخوردگی می شه و از ابتلای به اون مانع می شه. خلط آور، درمان کننده سرفه های خشک، گلو درد، ملین سینه و درمون دهنده تنگی نفس است و در کل ریه ها رو پاک و با لینت ملایم روده ها سموم و میکروبا رو از بدن خارج می کنه.

به گفته این متخصص به روشای زیادی میشه از شلغم واسه درمون علائم سرماخوردگی استفاده کرد. با به کار گیری بخور شلغم آبپز یا بخارپز می تونین به درمون سردرد به وجود اومده به وسیله سرماخوردگی کمک و ریه ها و مجاری تنفسی رو از خلطای مسدودکننده پاکیزه کنین. به این روش سینوسا باز و گرفتگی بینی رفع می شه. قرقره آب شلغم پخته هم واسه درمون گلودرد موثره.

هم اینکه می تونین شلغم خام یا پخته رو رنده یا له کنین و با عسل بخورین. واسه رفع سرماخوردگی نوزادان و کودکان می تونین در شلغم چاله ای بسازین و در اون مقداری عسل بریزین و روی اونو بپوشونین. پس از یه مدت، آب شیرینی از اختلاط عسل و آب شلغم ایجاد می شه که به عنوان یه شربت شیرین و مقوی سیستم ایمنی واسه کودکان اثرات درمانی مطلوبی داره.

یکی از موثرترین فرآورده های شلغم، سوپ اون هستش که خاصیت فوق العاده ای واسه درمان سرماخوردگی داره. این سوپ رو از ترکیب جو، هویج، شلغم، پیاز و گشنیز جفت و جور کنین.

بقیه خواص مواد غذایی رو اینجا بخونین

جمع آوری و تنظیم: گروه ۷ گنج 

www.7ganj.ir

.

منبع : ۷ganj.org