ورزش واسه کاهش وزن کافیه ؟

ورزش واسه کاهش وزن کافیه ؟

همیشه نمیشه روی ورزش اکتفا کرد چون ورزش کردن تا حدودی آدم رو لاغر و به تناسب اندام میرسونه در ادامه تالاب رو دنبال کنین.

بیشتر افراد ورزش رو به عنوان عامل اصلی و پایه واسه کاهش وزن انتخاب می کنن که این اشتباس و ممکنه نتیجه حاصل نشه. تحقیقات انجام شده در دانشگاه لویولا آمریکا نشون داده که ورزش عامل اصلی واسه کنترل وزن نیس.محققان دانشگاه لویولا با بررسی افراد بزرگسال و جوون به این نتیجه رسیدن که اندازه فعالیت فیزیکی و اندازه نشستن هیچ کدوم با زیاد شدن وزن در رابطه نیستن.

سیر این تحقیقات میگه داشتن فعالیت فیزیکی نمی تونه از زیاد شدن وزن شما جلوگیری کنه. داشتن فعالیت فیزیکی به سلامتی کمک می کنه و احتمال مریضی قلبی، دیابت و سرطان رو کم می کنه و بر روحیه هم اثر میذاره. آدمایی که ورزش می کنن بیشتر زندگی می کنن و سالم تر هستن. اما فعالیت فیزیکی با وجود اینکه باعث کالری سوزی می شه، اشتها رو هم زیاد می کنه و وقتی که استراحت می کنیم کمتر غذا می خورید.

در این تحقیقات آدمایی از کشورای متفاوت بررسی شدن. حتی بررسیای انجام شده نشون داده آدمایی که جنب و جوش لازم رو دارن اندازه بیشتری هر ساله وزن اضافه می کنن تا کسائی که اصلا فعالیت ندارن.

.

منبع :

جمع آوری به وسیله بخش ورزش و سلامت سایت آکا

  • مطالب در رابطه