مجموعه: رژیم درمانی

ویتامینای گروه B می تونن باعث کاهش وزن شما شن؟

ویتامین B12 باعث افزایش سوخت و ساز بدن می شه

 

محققان دست به یه نتیجه کار نوین دیگری درباره کاهش وزن دست پیدا کردن ، و اونم اثرات ویتامین B12 بر کاهش وزن بخونین جزئیات کامل درباره این ویتامین از خواص تا علائم کمبود این ویتامین .

 

ویتامین B12 ویتامین انرژیه چون که واقعا به بدن انرژی مضاعفی میده. نقش این ویتامین در رفع خستگی بدن و سرعت بخشیدن به متابولیسمه. گلبولای قرمز خون هم مسئول تولید هموگلوبین هستن. هموگلوبین اکسیژن رو از ریه به سرتاسر بدن منتقل می کنه.

 

تزریق ویتامین B12 و کاهش وزن
خیلی از مردم این ویتامین رو در عضله شون تزریق می کنن. تزریق در عضله به جذب بهتر این ویتامین کمک می کنه. این افراد اکثرا از احساس خستگی طولانی رنج می برن. بعضیا از این افراد فکر می کنن که با تزریق این ویتامین کاهش وزن داشتن.

 

اما تزریق این ویتامین مستقیما باعث کاهش وزن نمی شه. پس چه علتی باعث کاهش وزن این دسته می شه؟
فاکتورهای زیادی وجود دارن. ویتامین B12 باعث افزایش سوخت و ساز بدن می شه که این موضوع به نوبه خود باعث کاهش وزن می شه. این جور افراد معمولا کسائی هستن که تمایل به حفظ سلامتی و باخبر شدن از سلامتی بدن خود رو دارن پس رژیمای گیاه خواری و یا تناسب اندام رو رعایت می کنن. از طرفی کوبالامین باعث انرژی بخشیدن به بدن می شه و به این افراد انرژی لازم واسه ورزش و فعالیتای بدنی و هم اینکه حفظ رژیم غذایی شون رو میده. هم اینکه این ویتامین نقش مهمی در کاهش استرس و افسردگی داره، یعنی باعث کاهش مواردی که رابطه زیادی به زیاد شدن وزن دارن می شه.
در کنار منفعتای زیادی که دریافت این ویتامین واسه بدن داره ممکنه بعضی مشکلات جانبی رو واسه بعضی آدما که دارو و یا مواد دیگری رو همزمان مصرف می کنن و یا دارای شرایط بدنی خاصی هستن به همراه داشته باشه پس حتما قبل از تزریق اون با دکتر مشورت کنین.

 

ویتامین B در رفع خستگی بدن و سرعت بخشیدن به متابولیسم بدن کمک می کنه

 

کمبود ویتامین B12
کمبود این ویتامین یه خطر جدی واسه سلامتی هستش. در حالت طبیعی بدن به اندازه لازم این ویتامین رو جذب می کنه اما در مواردی مانند مریضی و یا پیری ممکنه این ویتامین به درستی جذب بدن نشه و بدن کمبود اونو احساس کنه. کاهش وزن یکی از علائم کمبود این ویتامینه. در موارد شدید تر ممکنه منتهی به آسیب دائمی عصبی در صورت نبود درمان هم بشه. مقادیر کافی این ویتامین واسه حفظ سلامتی و کارکرد درست بدن بسیار لازمه و فرد گرفتار به کمبود ویتامین B12 با دریافت کپسول و یا تزریق عضلانی تحت درمان قرار می گیره.

رژیم غذایی و ویتامین B12
وقتی که رژیم غذایی خاصی رو دنبال می کنین باید مطمئن شید که رژیم متعادلی دارین و همه مواد مغذی لازم بدنتون از راه این رژیم به بدنتون می رسه. کوبالامین یکی از این مواد مغذیه که باید در رژیم غذایی تون گذاشته شه.

منابع غنی ویتامین B12
گوشت، مرغ، شیر و بقیه اجناس لبنی، تخم مرغ و ماهی و … از منابع غنی این ویتامین هستن. از انجا که اجناس حیوونی از منابع اصلی این ویتامین هستش، پس آدمایی که رژیمای گیاه خواری رو انتخاب کردن باید توجه بیشتری به دریافت این ویتامین از راه مکملای غذایی دارا باشن و بی توجهی به این قضیه ممکنه موجب ضررهای جبران ناپذیری شه.

.

منبع :